top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichaela Mucha

Konference Věřily, že můžou: jaké přinesla myšlenky?

Aktualizováno: 17. 10. 2019

Až na poslední lednový týden si jak Petr Casanova z First Class a Business Leaders připravil první ročník konference Věřily, že můžou, tak i Petr Ludwig, krotitel prokrastinace, připravil ale už několikátý ročník konference Osobní růst. Který z pánů Petrů se trefil lépe?


Ve středu 23. ledna v půl dvanácté dopoledne se otevřely brány Lobkowiczova paláce u Pražského hradu, aby hostily asi 400 lidí, dychtících po příbězích, radách a inspiracích. Co jim úspěšné české ženy předaly? Celým dnem neprovázel nikdo jiný než sám Petr Casanova. Ve mně osobně zanechaly největší stopu tyto tři ženy.


Se studem předesílám, že ač jste na webu fotografky, tak zde použité fotografie nejsou mé. Nutkání napsat tento text se dostavilo až několik dní po konferenci díky feelingu, který neustává. U textu ke konferenci Osobní růst je stejná situace, ale slibuju, že všechny další článku neponesou jen můj text, ale i mé fotografie. Čestný skautský!


Zdroj: Archiv Věřily, že můžou
Lady v červeném, to je Simona Kijonková! Zdroj fotografie: Archiv Věřily, že můžou

Jako první na pódiu vystoupila velmi výrazná blondýnka v rudých šatech, která ve mně zanechala opravdu největší otisk. Byla to Simona Kijonková, zakladatelka firmy Zasilkovna.cz. Její téma bylo Jak uspět, když vám nikdo nevěří, což byl opravdu její případ. Nápad na Zásilkovnu měla ve druhém trimestru s již druhým dítětem a všichni, včetně jejího muže, jí říkali "Jsi těhotná, nic o tom nevíš a jsi blonďatá! Radši zůstaň doma s dětmi." Ona nejen, že nezůstala, ale má teď firmu se ziskem čtvrt miliardy za rok 2018.


Psát o této ženě ani ze čtvrtiny nedokáže vystihnout, jakou energii kolem sebe metá! Je to drak chrlící oheň. Je obrovský zdroj, který inspiruje svou pílí, vytrvalostí a tvrdou prací všechny kolem ní. Jaká byla její hlavní rada?


Když máte před očima sen, kterého byste chtěli dosáhnout, obvykle se mezi vás a ten sen postaví obří zeď. Zeď, ve které každá cihlička představuje každou dovednost, kterou neumíte, a kterou zoufale potřebujete. Vy tu zeď, i když je třeba hodně vysoká, potřebujete přelézt, ale v téhle výšce vám to jistě nepůjde a pravděpodobně vás to odradí. Co udělat?


Zeď rozebrat na jednotlivé cihly a postavit si z toho několik, klidně mnoho malých překážet, které se už mnohem snadněji, jedna po druhé, překonává... A nikdy není správný čas začít podnikat! Prostě začněte hned. Ale vězte, že úspěšný podnikatel se nesmí bát změn a neměl by se zaleknout žádného rizika, čili pokud vás štve třeba jen, když vám dá šéf nový počítač (ano, i takoví lidé existují, znám je a vždy jen nechápavě vrtím hlavou), tak podnikání asi není pro vás.


Za sebe vím, že pokud člověk po něčem opravdu touží, tak svou hlavu dokáže naprogramovat na cokoli je potřeba. Pokud nevíte, jak na to, tak chytré knížky vám k tomu jistě pomohou. O několika knihách, které formovaly moje myšlení, budu mluvit v dalších článcích. Všechno jde. A důležité! Simona se loučila slovy:


"A pomáhejte ostatním podnikatelům, podnikatelská karma vám to oplatí. Fakt!"

Helena Kohoutová, zakladatelka agentury Helas, si na konferenci odběhla od svého miminka, kterému je 13 měsíců. Na sobě měla zelenopetrolejové paví šaty, které působily až mysticky. Její téma bylo Jak překonat pochybnosti. Helena je zastáncem přísné pravidelnosti, protože s automatizovanou rutinou se člověk hůř nechá vykolejit nějakými pochybnostmi.

Helena Kohoutová: mystická dáma v pavím. Zdroj: Archiv Věřily, že můžou

Dodávám, že pod slovem rutina se může schovat i vystupování z osobní zóny. Někdy, když jdu na úplně první focení pro nového klienta, tak jsem nervózní, protože nevím, jak si celkově sedneme. Ale asi v polovině minulého roku se mi v jednom týdnu nahromadilo takových focení nebo nových setkání hned několik, že při cestě na ty z druhé poloviny týdne jsem už vůbec nervózní nebyla. Ba jsem se těšila, co nového mě zase potká a čemu se přiučím. Byl to skvělý otevřený pocit.


Od té doby se ze své komfortní zóny snažím vystupovat co nejčastěji a musím říct, že to přináší chutné ovoce. S tím souvisí i další Helenina rada - poděkovat každému průšvihu, protože to je ta největší škola. Průšvihy a odmítnutí nás zocelují a do každého dalšího dne jdeme po těchto událostech silnější a s větší možností úspěchu. A slova, kterými se loučila?


"Cítíte se špatně a nic se vám nechce? JE TO JENOM POCIT!"

Víla oblečená za dámu v nádherných šatech se dále na podiu objevila. Mamina čtyř dětí před několika lety hledala zaměstnání. Ale kdo zaměstná matku samoživitelku se čtyřmi malými dětmi? Nikdo. Ona nejenže věřila, že může. Ona věděla, že musí! "Navíc jsem nic neuměla, celý život jsem dělala učitelku v mateřské školce, netušila jsem o businessu nic." Jak se to tedy naučila?

Víla, mamina i schopná businessmanka! Meet Petra Plemková. Zdroj fotografie: Archiv Věřily, že můžou

Žijeme v úžasné době, kdy na internetu najdete návod opravdu na všechno, ona třeba při žehlení nebo jiných domácích pracích koukala na videa na YouTube, protože jindy na to neměla čas. Začala přeprodávat látky na e-shopu a vše vytvářela doma v obýváku. Došlo jí, že kus látky složený ve čtverci vyfocený na domácí kompakt nikoho neohromí, že nemá žádnou výhodu oproti konkurenci. Tak začala šít a dělat tutoriály na šití - a najednou už si zákaznice nekupovaly jen látku, ale kupovaly představu sebe v těch krásných šatech. A hlavně, ona strávila hodiny se svojí cílovkou, na facebookých skupinách trávila noci odpovídáním a radami ohledně látek a šití.


Ona je pro mě ohromný důkaz toho, že když člověk chce, tak dokáže vše, co si umane! Vždy je to ohromná práce, ale i lidi s menšími možnostmi a většími překážkami to zvládli. Její slova:

"Je potřeba tooolik motivace a tooooooooooooooolik práce."

To je Petra Plemková a její unuo.cz a unuodesign.cz s čistým ziskem 8 milionů za minulý rok.Odhodlání a tvrdá práce těchto tří žen je velkou inspirací. Ohromovala mě ta energie, která z nich šla, když na podiu mluvily! Ta je bohužel písmenky nepřenosná. Teď, když mám nějaké lenivé manýry nebo pochybnosti si vzpomenu na ně a jsou pryč. Je to ale něco, co se musí s open-mind zažít a nasát.


Výrazně doporučuji navštívit další ročník konference. Petře Casanovo gratuluju, povedlo se ti to!


A jaká byla konference Osobní růst, která se konala o čtyři dny později?


Podíváme se na ni v dalším článku.


26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page